DEMETER KALİTESİ

Doğa ile uyumlu çalışarak elde edilen kalite

Demeter etiketini taşıyan gıdalar, doğa ile uyumlu olarak çok sıkı biodinamik standartlarda yetiştirilir. Biodinamik çiftçiler, büyüme döngülerinin bütünsel özelliklerini taşıyan organik bir yaklaşım kullanırlar. Toprak, tohumlar, bitkiler, hayvanlar veya insanlar olsun - tarımsal sistemdeki her elementin oynaması gereken önemli bir rolü vardır. Her bir unsur, diğerlerini destekler ve güçlendirir ve bunu yaparken de doğal ve müstakil bir canlı organizma olan bir çiftlik oluşur.

Biodinamik tarımda kimyasal ve sentetik pestisitlerin, gübrelerin, GDO teknolojisinin kullanımı, işlem sırasında güvenliğinden kesin emin olunmayan bileşenlerin eklenmesi kesinlikle yasaktır. Demeter tarımı, tutarlı ve bütünsel yaklaşımında benzersizdir çünkü biodinamik büyüme yöntemleri sayesinde doğadan alınandan fazlası doğaya geri döner.
 

90 yıldan fazla Biodinamik tarım - geleceğe giden yol..

2014 yılında Demeter büyük bir yıldönümü kutlamıştır. 1924 yılında Rudolf Steiner, ilgili çiftçiler için Koberwitz'de bir dizi konferans düzenlemiş, bu konferanslar Demeter tarımının temeli olan “Tarımsal Kursu” oluşturmuştur. Bugün 90 yıl sonra, Almanya'daki yaklaşık 1400 çiftçi ve 330'un üzerinde işlemci, biodinamik iş prensiplerine göre çalışmaktadır. Uluslararası bir organik marka olan Demeter bugün dünyanın her kıtasında mevcuttur. Arjantin'den Yeni Zelanda'ya kadar yaklaşık 50 ülkede 8000'den fazla çiftçi Demeter kurallarına göre biodinamik olarak tanınan 160.000 hektarlık arazide çalışmaktadır.