TARİHÇE

TARİHÇEMİZ

1933

Holle, 1933 yılında Arleheim'da Holle Food AG olarak kurulmuştur. Kısa bir süre sonra, ilk Holle tam tahıllı ekmeği ve ilk organik bebek mamasını üretmiştir; bu da Holle'yi Avrupa'da ilk organik bebek maması üreticisi haline getirmiştir. 1960'a kadar Holle  sadece İsviçre'de faaliyet göstermiştir. İlk bebek maması ürünlerimiz, taze süt veya meyve ile birlikte kullanılmak üzere, tahıl bazlı gıdaların yanı sıra ek besinleri içermektedir.

Holle ilk Demeter Şirketi

Biodinamik gıda (ekmek, tahıl ve bebek püresi) öncüsü olarak kurulan Holle, günümüzde Demeter serfikalı bebek maması üreticilerinin öncüsüdür.

1960'lar

Holle Alman pazarında Reformhaus uzman perakendeci zinciri aracılığıyla gennişlemiştir.

1980'ler

Holle ürünleri, Avrupada tüm gıda ve organik pazar sektörlerinde giderek daha fazla yeni pazarlara açılmıştır.

1990'lar

Ürün yelpazesinin genişlemesi
Holle,kavanoz ürünlerini tanıtarak ürün yelpazesini genişletmiştir.İlk organik bebek sütü ve bebek formüllerinim %99 organik hammadde ile tanıtılması, 1990'ların ortalarında başlamıştır.Bu Holle'yi Avrupa'da sertifikalı organik kalitede emzirme çayından bebeğin ilk biberon mamasına, kavanozlara, bebek ekmeklerine, bisküvilere, meyve barlarına ve bebek çaylarına kadar çok geniş bir bebek maması yelpazesi sunanilk tedarikçilerden biri olarak konumlandırmıştır. 

1996

Almanya ve Avrupa Birliği'ne Dış Kaynak Üretimi
1995 yılına kadar üretim İsviçre'de gerçekleşmiştir. Artan uluslararası talep nedeniyle, AB pazarına daha iyi erişim sağlamak gerekli hale gelmiştir. Bu nedenle Holle ek besinlerinin üretimi İsviçre'den Almanya'ya transfer edilmiştir. Bugün Almanya'da ve AB'de üretim hatları vardır.

1999

Holle Baby Foof GmbH Şirketi'nin Başlangıcı
Mevcut yönetim direktörleri Peter Kropf ve Udo Fischer, ekonomik koşulların son derece zor olduğu bir zamanda şirkete katılmıştır.Biodinamik bebek mamasının parlak bir geleceğe sahip olduğuna ve çocuklarımıza sağlıklı yiyecekler sunmada önemli bir rol oynayacağına ikna olmuşlar, bu inançla, küresel pazarlama haklarının Holle Baby Food'a alınmasını ve 1999 yılında Holle Baby Food GmbH Şirketinin kurulmasını sağlamışlardır.

2000'den itibaren

Holle'nin Dünya Çapında Genişlemesi

2009

Demeter Kalitesinde Bebek Sütü
2009'dan beri tüm Holle bebek ve devam formülleri Demeter kalitesinde üretilmiştir. Bu aynı zamanda “Lebenswert bio” markasının tanıtıldığı yıl olmuştur. Holle, Demeter kalitesinde kapsamlı bir bebek maması yelpazesiyle Avrupa'da hala tek üreticidir.

Holle,  binlerce destekçi ile birlikte Berlin'den Brüksel'e GDO teknolojisinin olmadığı bir Dünya için yapılan  "GDO Karşıtı Yürüyüşüne" ekip olarak katılarak destek vermiştir.

2012

İlk CO2 Denetimi
Holle, şirketin karbon ayak izini ölçmek için kapsamlı bir CO2 denetimine tabi tutulmuş, özellikle bebek süt üretim sürecine - alandaki ineklerden toptancıya - özel denetim yapılmıştır. Almanya şubesi Holle Bio Service GmbH, "Grünsfeld“ lansmanı 2012 yılında  başlatmıştır. O zamandan beri Holle, 4000 Euro paletlik kendi depo alanına sahip olmuştur. 

2012 yılında Holle, organik bebek sütleri ve bebek formülleri ile Çin pazarına açılmıştır. O zamandan bu yana talep o kadar yüksek olmuştur ki Holle piyasada çok iyi temsil edilebilmek için 2013 yılında “Holle Baby Food China, Peking” kardeş şirketini kurmuştur.

2013

İlk CO2 Karbon Nötr Demeter Bebek Sütü
Sekseninci yılında organik bebek maması konusunda öncü role sahip Holle bir adım daha ileri gitmiş ve ilk CO2 Karbon nötr Demeter bebek sütü ve bebek formülü piyasaya tanıtılmıştır.

2018

Türkiye Distribütörlüğü, organik ürünler konusunda deneyimli KARKOT ORGANİK ÜRÜNLER TİCARET İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ'ne verildi.

Günümüzde Holle, "Demeter" kalitesinde, kapsamlı bir bebek maması yelpazesine sahip, Avrupa'daki tek üreticidir. Şirketin ana merkezi İsviçre Riehen'de ve depoları Almanya'nın Baden-Württemberg bölgesinde bulunan Grünsfeld'de bulunmaktadır. Ürün yelpazesinde bebek ve devam formülleri, bebek ek besinleri ve çeşitli kavanoz mamaları bulunmaktadır. Bebek beslenme yağı, çaylar ve çeşitli atıştırmalıklar ürün yelpazesini tamamlamaktadır.