SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

Başlangıçtan itibaren "Sürdürülebilirlik"

Holle, biodinamik ürünlerini kullanarak bebek maması üretmeye başladığından beri 85 yıl geçti. Bebek maması üreticisi olarak, bebeklerimiz, gelecekleri ve çevre için çok özel bir sorumluluk taşıdığımızın bilincindeyiz. Sonuç olarak, sürdürülebilir üretim, yönetim ve sosyal sorumluluk her zaman şirketimizin temel değerleri arasında yer almıştır. Çalışma yöntemlerimiz, gelecek nesillerin sağlıklı bir ortamda yaşayabilmelerini sağlamak üzerine dayanmaktadır. Holle'yi daha da sürdürülebilir hale getirmek için sürekli olarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve çok çeşitli önlemler ve projeler yürütüyoruz.

Girişimcilik faaliyetlerimizle ilgili olarak yaptığımız bir önceliklendirme çalışması, sürdürülebilirlik bağlamında, çalışma gruplarımız için en uygun olan altı çalışma alanı belirlemiş ve bu alanlar gelecekte de önemli rol oynamaya devam edecektir. Bu çalışma alanlarını ve sürdürülebilirlik alanındaki başarılarımızı göstermek ve yaymak için, uygun bir logo geliştirdik - sürdürülebilir tahıl kaynağı. Bu logo ürün ambalajlarımızda da yer alıyor ve sürdürülebilirlik raporumuzda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

“Toprağın İyileştirilmesi” sloganı ile küresel iklim korumasına katılıyoruz. 2013'ün başından bu yana, bebek süt formülü üretimi sırasında üretilen CO2 emisyonlarını telafi ettik. Kasım 2014'ten itibaren Holle bebek ek besinleri ve tüm Holle sütlü tahılları da CO2 nötr ürünler haline geldi. Emisyon sertifikalarımızı Mısır ve Güney Afrika'daki Soil & More'un biyodinamik kompost projeleri ile elde ediyoruz. Alman projesi Bruderhahn-Initiative Deutschland'ın bir ortağı olarak, daha etik bir hayvancılık ile kümes hayvanlarının ve tavuklarının yetiştirilmesi için kampanya yürütüyoruz. Buna ek olarak, genetik mühendisliği yerine doğal çeşitliliği teşvik etmeyi amaçlayan bir dizi projeyi destekliyoruz.

İlk Holle sürdürülebilirlik raporu. - Sürekli iyileştirme sürecine giden yolu yönlendirmek...

İlk sürdürülebilirlik raporumuz bizim için önemli bir dönüm noktasıdır. Günlük işlerimizin etkilerini şeffaf bir şekilde sunmamızı sağlıyor, aynı zamanda işimizi daha sürdürülebilir hale getirmek için uygulamak istediğimiz önlemleri almamızı sağlıyor. Bu sürdürülebilirlik raporunda,sürdürülebilirlik adına ne kazanımlar elde ettiğimiz, şimdiye kadar karşılaştığımız zorluklar ve ortak geleceğimize nasıl bir şekilde yaklaşmak istediğimiz konularında hesap vererek, şeffaf ve çok açık bir şekilde durumumuzu göstermek istiyoruz. 2013/2014 Sürdürülebilirlik Raporu, başlangıçtan itibaren sürdürülebilirlik.