KALİTE KRİTERLERİMİZ

Ürünlerimizde en yüksek gıda güvenliği garanti edilir.

- Hammaddelerimizi yetiştirmek için hiçbir böcek ilacı veya kimyasal gübreler kullanılmamaktadır.
- Sadece biodinamik veya organik olarak yetiştirilen hammaddeler kullanıyoruz.
- Demeter sertifikalı çiftçilerimizle yakın bir çalışma ilişkisi, uzun süreli yüksek kaliteli hammadde tedarikini garanti eder.
- Hammaddelerimizin nasıl işlendiğine ve pişirildiğine büyük özen gösteririz. Bunu kalite kontrol sistemi ile sağlıyoruz.
- Ürettiğimiz her gıda maddesi, en yüksek yasal, güvenlik ve besin gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için sürekli kontrol edilir.
- Bebek mamalarımızın her birinin genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) içermediği garanti edilir (AB düzenlemeleri uyarınca). Suni tatlandırıcılar, renklendiriciler veya koruyucular kullanmayız ve rafine şeker eklemeyiz.
Demeter, biodinamik tarımdan üretilen ürünlerin ticari markasıdır. Sadece sıkı kurallara uyabilen ortaklar Demeter etiketini kullanabilir. Bu düzenlemeler, kriterleri standart organik tarım sertifikasyonunun çok ötesine uzanan Demeter Society tarafından belirlenir. Üretimin tüm aşamaları herhangi bir taviz verilmeden kontrol edilir. Almanya'daki yerel biodinamik veya Demeter organizasyonu için arama yapabilirsiniz.

AB Organik Sertifikasyon logosu, bebek mamalarımızın her birinde görülür. Bu ürünlerimizin sıkı kontroller altında üretildiğini garanti etmektedir. Yeşil logonun altında, ürünün nerede üretildiğini ve nerede kontrol edildiğini gösteren bir sertifika numarası bulacaksınız. DE örneğin Almanya'yı temsil eder. Altında, işlenmiş ham maddelerin menşei ile ilgili bir not da bulunmaktadır (örneğin "AB-tarım").