DEMETER SÜTÜ

Doğal yollarla yapılan hayvancılık sonucu elde edilen kalite

Her süt aynı değildir. Biodinamik üretimden gelen Demeter sütü en fazla artı puana sahip süttür. Geviş getiren hayvanların her türünün kendine özgü bir şekilde beslenmesi yanı sıra Demeter mandıralarındaki dikkatli işleme yöntemleri, sağlığı geliştiren süt kalitesini sağlamak için en iyi şartlardır. 

Demeter çiftliklerinde boynuzsuz inek yoktur. Demeter en yüksek hayvancılık standartlarına sahiptir.
Biodinamik çiftliklerde, bir başka deyişle "Demeter standartlarında" yetiştirilen inekler boynuzludur. Boynuzlar ineklerin sadece iyi görünmesini sağlamaz, aynı zamanda ineklerin bağışıklık, sindirim ve metabolizması  için de önemlidirler. Doğal hayvancılık, inek sütünün bileşimi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yüksek miktarda E vitamini ve beta karoten içerir. Yağda yüksek oranda değerli omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bulunur. Sütün tadı, yedirilen taze otların oranı nedeniyle lezzetli ve kalitelidir. 

Holle, organik bebek formülünü yapmak için sadece üstün kaliteli Demeter sertifikalı süt kullanılır.. Demeter sütünü bu kadar özel yapan nedir? Demeter çiftçileri, hayvanlarını insancıl ve sevecen bir ortamda yetiştirirler. Örneğin, ineklerin boynuzlarını kesmezler çünkü bu hayvanlar için acı verici bir prosedürdür olmasının yanı sıra, sindirim sürecinde önemli rol oynarlar ve boynuzları muhafaza etmek, sütün kalitesini ve hayvanların refahını korur. Sonuç: Demeter standartlarında yetiştirilen inekler, sağlıklı ve lezzetli süt üretirler. Bu, Holle organik süt formülleri için ideal bir temel oluşturur.