HOLLE ORGANİK KEÇİ BEBEK SÜTÜ 1

YENİDOĞAN 0-6 AY
400 gr

Türkiye’nin “Tek” Organik Keçi Sütü Bazlı

Holle Organik Bebek Sütü 1


%100 Doğallık

Biyodinamik çiftliklerden gelen yüksek organik kalite

Maksimum gıda güvenliği

Kolay sindirim

İdeal büyüme

Sağlıklı ve huzurlu bebekler

 

Sevdiklerimizi Önemseriz

Ebeveynler, bebekleri için en iyisini isterler, bebek maması alırken yüksek kaliteli ürünler alma beklentisiyle araştırırlar.

Bebek mamalarındaki bileşenler (Protein, Yağ, Karbonhidrat, Vitamin, Mineral vs.) Kodeks ile belirlenmiş alt ve üst sınırlar içerisinde olmak zorundadır. Tüm dünyada bu standartlarda üretilir ve pazarlanırlar.

Bu yüzden ancak Sütün Kalitesiyle FARK yaratabilirsiniz.

Tüm Holle ürünleri sürdürülebilir organik üretim yapan “biodinamik çiftliklerdenelde edilen yüksek kaliteli hammaddelerle üretilir.

Biodinamik tarım, organik tarım konusundaki en eski yaklaşımlardan biri ve en fazla sürdürülebilir niteliğe sahip tarım yöntemidir. Öncelikle her biodinamik ürün aynı zamanda organiktir. Ancak her organik ürün biodinamik üründür denemez. Biodinamik tarım organik tarıma göre daha sıkı kurallara bağlıdır ve topraktaki, bitkideki enerji yoğunluğunu artırarak bir canlılık, bir dinamizm katmak amacıyla bazı özel preparatların kullanımını gerektirmektedir. Çok küçük dozlarda kullanılan bu preparatların tamamı doğadan özümsenerek elde edilmiş, içerisinde hiçbir kimyasal ve sentetik katkı barındırmayan maddelerdir. Biodinamik preparatlardan fayda sağlanabilmesi için uygulama zamanı ve tekniğinin iyi bilinmesi gerekir. Biodinamik tarımın organikle karşılaştırdığımızda öne çıkan farklılıkları şunlardır,

Her biodinamik çiftlik kendi kendine yeten, sürdürülebilirliğin esas alındığı küçük bir ekosistem gibi çalışır.

 

Her biodinamik çiftlik kompost, gübre ve hayvan yemi konusunda kendi kendine yeterli olmayı amaçlar.

 

Dış girdilerin minimum düzeyde tutulması hedeflenir, girmesi gerekiyorsa öncelik başka bir biodinamik çiftlik, bulunamazsa organik bir çiftlikten alınır ancak girdinin türüne göre önceden belirlenen süreler tamamladığında biodinamik olarak değerlendirilir.

 

Kompost özel bitki bazlı preparatlar ile hazırlanır, doğal gübre ve kuvars minerali içeren preparatlarla ürün kalitesi geliştirilir. Çiftlik işletmesindeki yetiştirme süreçleri bu biodinamik preparatlar aracılığıyla özel olarak desteklenir, böylelikle olgunlaşma dönemindeki bitkilerin kalitesi artar ve neticede insanlar ve hayvanlar için en yüksek gıda kalitesi elde edilir.

 

Biodinamik tarımda ekolojik çeşitlilik hedeftir, tek çeşit üretim yapılmaz. Organik üretimde tek çeşit ürün üretimi yaygın bir uygulamadır, biodinamik çiftlikte sürdürülebilirlik için çeşitlilik (meyve- sebze- tahıl yetiştiriciliği ve hayvancılığın hepsinin bir arada olması) esastır.

 

Biodinamik tarımda tüm üretimin biodinamik üretim olması gereklidir. Organik üretimde kısmi dönüşüm ile hem ekolojik hem de geleneksel üretime izin verilir.

 

Biodinamik çiftlikler, tarım ile birlikte hayvancılığın yapıldığı bir sistem üzerine çalışır. AB organik yönetmeliğinde hayvancılık gerekli değilken biodinamik çiftliklerde tarımsal işlemler için hayvancılık zorunludur, hektar başına yetiştirilecek büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı canlı sayıları alt - üst limitlerle belirlenmiştir. Hayvanların doğal ortamda yaşamlarını sürdürmelerinde gerekli olan koşulların sağlanması esastır. Meraya veya açık havaya çıkarma, türlerin özelliklerine dikkat edilerek gerçekleştirilen besicilik,  çiftlikte üretilen yem ile uygun biçimde besleme ve doğal yolla üreme biodinamik çiftliklerde hayvancılığın temelidir.  Ekilen çiftliklerde toprak verimliliğini korumak ve geliştirmek üzere barındırılması gereken sığır, koyun, keçi, at gibi geviş getiren hayvan miktarları türlere göre hektar başına sayıları belirlenmiştir. Hayvanlar, Demeter(Biodinamik çiftlik) standartlarına uygun biçimde ve %100 organik yemlerle, yıllık tüketimin minimum 2/3’ünün biyodinamik çiftliğin kendi bünyesinde üretilen yemlerle beslenmesi gerekir. Konvansiyonel yemlere müsaade edilmez. Kimyasal gübre, pestisit ve antibiyotik kullanılmadan yetiştirilen hayvanlardan elde edilen %100 organik- biodinamik sütlerin besin değeri yüksek, lezzetli ve sindirimi kolay yapıdadır, allerjenitesi düşüktür.

 

Her Biodinamik ürün aynı zamanda organiktir. Ancak her organik ürün Biodinamik üründür denemez.

 

 KEÇİ SÜTÜ

 

Son bilimsel araştırmalar, keçi sütü bazlı bebek formüllerinin inek sütü proteinine dayanan bebek formülüne alternatif niteliğinde olduğunu ortaya koymuştur.

 

2014 yılında resmi olarak keçi sütü formülünü onaylayan Avrupa Komisyonu yönergesine bir ekleme yapılmıştır. Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu (EFSA)  tam keçi sütünün bebek maması için uygun bir kaynak olduğunu onaylamasından sonra Holle Organik ürün yelpazesinde, Holle Organik Keçi Bebek ve Devam Sütü formülleri de yerini almıştır. Holle ebeveynlere, bebekleri anne sütüyle beslenemiyorsa, Holle Organik Keçi Bebek ve Devam Sütleri ile inek sütü formüllerine yüksek kaliteli bir alternatif sunmaktadır.

 

Avrupa’da % 20'ye varan yıllık büyüme oranları ile keçi sütü ürünleri pazarı oldukça dinamik ve giderek inek sütüne daha fazla gerçek bir alternatif haline gelmektedir.

 

Çapraz reaksiyon (inek sütü proteinine duyarlı olanların keçi sütü proteinine de duyarlı olması) oranı yüksek olmakla beraber inek sütüne karşı gerçek ya da olası bir alerjisi olanlarda keçi sütü daha iyi tolere edilebilir. İnek sütüne kıyasla düşük alerjeniktir.

 

Süt meme bezinde hücre içerisindeki protein, laktoz, mineral ve vitaminleri içeren minik damlacıklar şeklinde salgılanır ve iki farklı salgılanma süreci vardır. Keçi sütü inek sütünden farklı olarak salgılanır. İnek sütü merokrin (hücre içeriğinden kayıp olmadan) salgılama şekli ile salgılanırken keçi sütü anne sütüne benzer şekilde apokrin (salgılama sırasında hücreden kopan çok sayıda stoplazmik partikül içererek) salgılanır. Keçi ve insan sütlerinin mevcut nükleotid ve serbest amino asitler gibi hücresel bileşenlerden zengin doğal donanımının bu salgılama şekli sayesinde olduğu düşünülmektedir.

 

Keçi sütü proteinleri, amino asitler açısından bakıldığında esansiyel ve yarı esansiyel amino asitlerin anne sütü profili ve miktarlarının yakınlığı, bebekler için uygun bir amino asit kaynağı olduğunu göstermektedir.

 

Keçi sütü kazein proteinleri, inek sütüne kıyasla daha yüksek, anne sütüne yakın miktarda β kazein formu içerir. Kazein proteinleri süt içerisinde misel adı verilen parçacıklar halinde bulunur ve su dolu gözenekli bir yapıdadır. Bu miseller inek sütüne kıyasla %40 daha büyük olmasından dolayı sindirim esnasında daha yumuşak pıhtılar oluşturmasına ve daha kolay sindirilmesine katkı sağladığı düşünülmektedir.

 

Keçi sütündeki yağ asitlerinin büyük çoğunluğu ya kısa zincirli ya da orta zincirlidir, ortalama olarak inek sütünde olduğundan daha kısadır. Yağ küreler inek sütündekilerden daha küçüktür ve sütte homojen bir yağ dağılımı sağlar,  bu yüzden enzimler tarafından daha etkin bir şekilde sindirilebilirler.

   

Holle Organik Keçi Sütü Bazlı Bebek Sütü 1

Holle Organik BEBEK SÜTÜ 1

 

Anne sütü bebeğiniz için en doğal ve en faydalı besindir. Bebeğinize gerekli tüm besin ve vitamin ihtiyacını karşılar. Buna ek olarak, bebeğin anne sütü alımı sırasındaki yoğun temas onun uyum ve huzur duygusunu destekler. Bu nedenle WHO ve Holle Baby Food ilk 6 ay emzirmeyi önermektedir. Anne sütünün önemi hakkında doktor, ebe, hemşire veya sağlık profesyoneline danışmanızı öneriyoruz. Holle Organik Keçi Sütü bazlı Bebek Sütü sadece anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda ve yetkili sağlık çalışanının önerisi üzerine kullanılması gereken bir üründür. Dişlerde oluşabilecek bir hasarı önlemek adına bebeğinize biberonu bir keyif aracı olarak vermeyin. Bebeğinizin birinci dişi çıktıktan itibaren diş hijyenine özel önem gösterin.

 

%100 Doğallık

Premium Organik Bebek Sütü

Biodinamik çiftliklerden gelen yüksek organik kalite 

Maksimum Gıda Güvenliği​​​​​

Kolay Sindirim

İdeal Kilo Alımı

“Sağlıklı ve Huzurlu” Bebekler

 

 

HOLLE  ORGANİK KEÇİ SÜTÜ BAZLI BEBEK SÜTÜ 1

Anne sütünün  verilemediği veya yetersiz olduğu durumlarda,  doktorunuza danışarak doğumdan itibaren 6.ayın sonuna kadar kullanılabilen bebek sütüdür.

Doktorunuzunun farklı bir önerisi olmadığı takdirde 6. Aydan sonra Holle Organik  Keçi Sütü bazlı Devam Sütü  2’ye geçiş yapabilirsiniz.

Sevgi, Güven, Holle..